Noc Naukowców 2017

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w 12 Nocy Naukowców 2017. Impreza odbędzie się 14 października w godzinach od 15:00 do 22:00 na Politechnice Śląskiej w czterech miastach: Gliwice, Zabrze, Katowice oraz Rybnik.

Pracownicy Instytutu Inżynierii Wody i Ścieków (Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Chemii Środowiska i Procesów Membranowych) oraz członkowie Naszego Koła SKN „Techniki Membranowe” również wezmą udział w tym wydarzeniu.

W dniu 14 października 2017 r. od godziny 16:00 do 21:00 Przedstawiciele Instytutu Inżynierii Wody i Ścieków oraz Członkowie Koła na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki (ul. Konarskiego 18, Gliwice) zaprezentują następujące pokazy:

  • Dziwne przygody kropelki wody w godzinach 16:00 – 21:00 (pokaz ciągły)
  • Escape the Toilet – ucieknij z zamkniętej łazienki (konieczna REJESTRACJA, gra cykliczna)
  • Kącik wod-kanowych gier i łamigłówek w godzinach 17:00 – 21:00 (pokaz ciągły)

W trakcie pokazów wszyscy uczestnicy poprzez gry i łamigłówki zapoznają się z tematyką związaną z uzdatnianiem i dystrybucją wody oraz odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków.

Specjalnie dla najmłodszych uczestników przewidujemy możliwość udziału w wystawie edukacyjnej przedstawiająca historię podróży Kropelki Wody – od jej „narodzin” w chmurach, poprzez opad w postaci deszczu na Ziemię i przygody w systemie dystrybucji wody, rozpoczynające się „porwaniem” w ujęciu, aż po oczyszczalnię ścieków, powrót do rzeki i dopływ do morza. Wystawie towarzyszyć będą gry i zabawy dla najmłodszych (puzzle, kolorowanki itp.).

Dla nieco starszych uczestników przygotowaliśmy grę „Escape the Toilet – ucieknij z zamkniętej łazienki„. Na drodze do wyjścia z budzącej grozę publicznej toalety stać będą rozmaite zagadki o tematyce związanej z dystrybucją wody, odbiorem ścieków, procesami ich oczyszczania, stosowanymi materiałami i armaturą w sieciach i instalacjach wodociągowych i kanalizacyjnych oraz racjonalną gospodarką wodno-ściekową i bezpieczeństwem wodnym.

Zapraszamy również do stoiska Naszego Koła, w którym będzie można zapoznać się z działaniem wybranych układów/procesów membranowych oraz ich zastosowaniem. Przygotujemy laboratoryjny układ do oczyszczania metodą odwróconej osmozy. Zainteresowani będą mieli możliwość samodzielnie wytworzyć membrany z przygotowanych przez Koło polimerów.

Odwiedzający będą mieli okazje porozmawiać z członkami Koła, dowiedzieć się więcej na temat działalności prowadzonej przez Koło oraz o możliwościach zawodowego rozwoju
w Kole.

Szczegółowy program Nocy Naukowców dostępny jest TUTAJ

Gorąco zachęcamy do udziału!

KLIKNIJ i dowiedz się WIĘCEJ